96/3/21
تعداد نظرات:0
10:12
شماره مطلب:139632126297
-A A +A

بدنتان را با این دمنوش‌ها پاکسازی کنید

گیاهان دارویی سال‌های متمادی در فرهنگ ایران و ایرانی نقش داشته و تقریبا بخشی از این گیاهان همواره در آشپزخانه یا گنج‍ه‌های اکثر ایرانی‌ها وجود داشته که مردم براساس آموزه‌های قدیمی از خواص مفید آنها استفاده می‌کنند.

به گزارش همدان بیست به نقل از باشگاه خبرنگاران، چند سالی می‌شود که برچسب دمنوش به دم کرده و عصاره این گیاهان زده شده و شکل مدرن به خود گرفته است. دمنوش‌ها همان جوشانده‌های مادربزرگ‌ها است که هرکدام برای یک درد یا بیماری خوب هستند، امروز در بسته بندی‌ها و فرم‌های کیسه‌ای یا باز در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند.

 
صرف نظر از شکل و نام آنها، باید گفت که دمنوش‌ها لذت بی مانندی دارند و علاوه بر رفع مشکلات جسمی، روح آدم را تازه می‌کنند.
 
خستگی، نفخ معده و پوست خشک و کدر می‌توانند جزو علائمی باشند که نشان می‌دهند خون شما تمیز نیست و حاوی برخی توکسین‌ها است.
 
در این صورت احتمال دارد که پای کمبود ویتامین‌ها نیز در میان باشد. حتی امکان دارد سلول‌ها از عناصری اشباع باشند که باید حتما از بدن دفع شوند، خوشبختانه روش‌های طبیعی‌ای وجود دارد که برای تصفیه‌ خون مفید است.
 
دمنوش پوست پرتقال
خواص درمانی
در طب سنتی از خواص درمانی جوشانده پوست پرتقال برای تقویت سیستم ایمنی بدن و سیستم اعصاب استفاده می‌شود.
 
درمان سرفه، سرماخوردگی، تسکین استرس و پاکسازی بدن از سموم از جمله ویژگی‌های این دمنوش محسوب می‌شود.
 
پرتقال و دمنوش پوست پرتقال از بروز سرطان و تومور پیشگیری و با آن مقابله می‌کند، همچنین سرفه، آسم، سرماخوردگی و هر بیماری تنفسی که بر اثر وجود خلط در سینه ممکن است به وجود آید را درمان می‌کند.
طرز تهیه
حدود یک قاشق غذاخوری پوست پرتقال خرد شده را درون آب جوش بریزید و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه کمی عسل به دمنوش تان بزنید و میل کنید.
 
دمنوش گیاه قاصدک
قاصدک گیاهی علفی و دائمی است که برگ‌های آن مثلثی شکل و ارتفاع آن به نیم متر می‌رسد.
 
گل‌های این گیاه عمر چند روزه دارند و میوه گل قاصدک به شکل فندق می‌باشد که برای تهیه این دمنوش می‌توانید از برگ‌های جوان و حتی ریشه این گیاه استفاده کنید.
خواص درمانی
این گیاه ادرار آور است و تعریق بدن را بالا می‌برد و برای افرادی که گرم مزاج هستند بسیار مناسب به نظر می‌آید، به همین خاطر از این دمنوش برای پاک سازی و سم زدایی بدن استفاده می‌کنند.
 
این گیاه برای افراد پرخور سودمند است و اگر قبل و بعد از یک وعده‌ی غذای سنگین و چرب دمنوش گیاه قاصدک را میل کنید، چون باعث هضم بهتر غذا می‌شود.
طرز تهیه
برای تهیه این دمنوش باید ۵۰ گرم گیاه خشک شده را در یک لیتر آبجوش ریخته و به مدت ۵ دقیقه بگذارید بماند و سپس آن را صاف کرده و استفاده نمایید.
 

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.